שרקרק – מוקד שו"ב

"שרקרק" תוכנת שו"ב  + מוקד רואה, מערכת שליטה ובקרה בלחצני מצוקה, אזעקות ומצלמות אבטחה. התכנה הופעלה להעברת התראות רעידות אדמה מקווי השבר לרכבת ישראל ולפתיחת מקלטים בשליטה מרחוק.

ה"שרקרק" מספק יכולות של זמן אמת בנושאי חיישנים ומצלמות ללא תלות בחומרה. לדוגמה: פתיחה, סגירה ובקרת מקלטים מרחוק, התראות על רעידת אדמה, שילוב מצלמות מסוגים שונים בממשק אחיד המותאם למוקד, ועוד.

רואה שומעת מנטרת. מערכת שליטה ייחודית בעבור מוקדי חירום, ביטחון ואבטחה בכל ארגון כולל יכולת ריכוז נתונים ממצלמות, מערכות אזעקה, לחצני מצוקה ועוד. (התכנה מהווה את לב מוקד הביטחון והאבטחה ונמצאת בשימוש של חברות רבות ובהן: צוות3, אמון, כפיר, בזק, דואר ישראל, חברות דלק, מקורות ועוד)

מערכות אלו מופעלות באמצעות תוכנה המסופקת על ידי ספק יחידות הקצה ומותאמת באופן ייחודי לציוד הקצה. המשמעות –  תלות מוחלטת בספק יחידות הקצה. אין אפשרות לשלב בין יחידות קצה של יצרנים שונים.

תוכנה ייחודית של חברת קומפיוצ'ר מחשבים  הקולטת את קריאות יחידות הקצה למחשב במוקד העירוני, או בכל מרכז שליטה או כוננות שיתבקש.

המערכת מותאמת לכל סוגי החיישנים הקיימים והמותקנים בישראל. המערכת פועלת גם במתקן המכיל סוגים שונים של חיישנים מיצרנים שונים. מספר יחידות הקצה שהמערכת מסוגלת לקלוט אינו מוגבל. קומות או מגדל משולב עסקים, מגורים, משרדים – כל מתקן / מבנה מוגן כיום במערכות אזעקה ו / או מצוקה.

מתקנים בעלי רגישות מוגברת לאבטחה, כגון בתי ספר, גני ילדים, מפעלים מסוימים ? מערכות אלו נותנות התראה גם על פעילויות סדירות יומיומיות כגון פתיחה/סגירה של דלתות/חלונות.

בקריאה המתקבלת במוקד מתקבל גם מיקומו המדויק של החיישן שהפעיל את האזעקה – החדר / המתקן / המבנה, לצד מידע רלוונטי נוסף החל מיעוד המקום, 'האם בשעה זו אמורים להיות אנשים במקום', טלפונים, אנשי מפתח וכיו"ב.

למערכת "שרקרק" תאימות ויכולת תקשורת עם מערכות ניהול ושליטה הפועלות בקשר ישיר או עקיף עם המקום בו מותקנת האזעקה.

התכנה מתאימה לשילוב מידע טקסטואלי וחזותי מגן ילדים, בית ספר, מבנה עירוני, ציבורי או פרטי, חדר בודד או מערכת חדרים, מספר